You are currently viewing

  • Post category:Blog

Wino z beczki w naszym sklepie w Białymstoku to oryginalny trunek, który sprowadzamy prosto z Włoch. Alkohol ten doskonale smakuje w gronie najbliższych osób, dlatego prowadzimy sprzedaż całych beczek z winem i sprzętem do nalewania na różne uroczystości. Zachęcamy do odwiedzin naszego sklepu w Białymstoku, w którym możesz nabyć butelkę wina nalewanego prosto z beczki.

Spis treści:
Nasza oferta
Czym się kierować przy wyborze?
Z czym je łączyć?
Czym się charakteryzuje?
Jak beczkowanie wpływa na smak?

Oferta wina z beczki sklepu Buon Appetito w Białymstoku

Wina z beczkinaszego sklepu w Białymstoku to propozycje wprost od włoskich producentów. Winnice, z którymi współpracujemy, specjalizują się w produkcji win regionalnych i stołowych. Produkty te wyróżniają się korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Wbrew pozorom wino beczkowane nie musi być bowiem trunkiem nad wyraz kosztownym. W naszej ofercie znajdziesz liczne rodzaje wina, między innymi takie, jak:
• wina czerwone, w tym Primitivo, Sangivense, Merlot,
• wina białe, w tym Chardonnay, Sauvignon, Pinot Grigio,
• wina musujące, w tym Rose Frizzante i Bianco Frizzante.
Oprócz win nalewanych z beczki godnym polecenia trunkiem jest też dostępne w naszej ofercie musujące wino Chardonnay z belgijską czekoladą, idealne na specjalne okazje. A jak wybrać wino, które wpasuje się w Twoje kubki smakowe?

Jak wybrać?

Aby nie wybierać wina losowo, warto znać chociaż podstawowe informacje o poszczególnych rodzajach wina. Pozwoli to lepiej dobrać trunek pod gusta Twoje i innych degustatorów. Oto charakterystyczne cechy poszczególnych szczepów, które znajdziesz w naszej ofercie:
• Merlot – jest podstawą win czerwonych o aromatycznym, owocowym smaku. Wyczujesz w nim nuty śliwki, czekolady, wanilii i palonej kawy. Z uwagi na niską zawartość garbników i kwasowość wino z tego szczepu zawsze jest łagodne, idealne dla delikatnego podniebienia,
• Sangiovese – to szczep z Toskanii. Daje wino aromatyczne, owocowe, o średniej kwasowości. Wyczujesz w nim orzechy, maliny i wiśnie,
• Chardonnay – jest bazą win białych. Ma przyjemny, owocowy i łagodny smak, w którym można wyczuć cytrusy,
• Pinot Grigio – ma neutralny zapach, niską kwasowość, delikatny smak, daje wino przyjemne i łagodne. Wyczuwalne są w nim nuty pomarańczy i brzoskwini,
• Sauvignon – jest najbardziej intensywne w smaku, ale też orzeźwiające, z nutami trawy i agrestu.

Wino, kieliszki i ser

Z czym spożywać?

Z czym podawać włoskie wina? Jeśli zabierzesz ze sobą butelkę wina z beczki, możesz serwować je w roli aperitifu, który zaostrza apetyt. Włoskie wina winogronowe doskonale pasują do potraw z białych mięs, ryb i owoców morza, a także do dań na bazie makaronu. Możesz też smakować wino z przystawkami, które znajdziesz w naszej ofercie. Stwórz deskę serów podawanych z włoską mostardą owocową, zaproponuj gościom włoską wędlinę dojrzewającą lub przetwory warzywne. W naszej ofercie znajdziesz zarówno produkty prosto ze słonecznej Italii, jak i delikatesy pochodzące z Hiszpanii i Francji.

Czym charakteryzuje się wino z beczki w naszym sklepie w Białymstoku?

Wino z beczki w naszym sklepie w Białymstoku jest zupełnie inne niż wino butelkowane. Jest to trunek lekki, delikatny w smaku, pozbawiony goryczy, która może towarzyszyć winom winogronowym przechowywanym w butelkach. Z uwagi na sposób jego nalewania wino beczkowane doskonale sprawdza się podczas rodzinnych spotkań, przyjęć czy wesel. Pijąc taki trunek, czujemy swobodę i radość, a to pozwala nam doskonale bawić się w towarzystwie bliskich. Z tego względu nasza oferta obejmuje również obsługę barów na przyjęciach, festynach, targach czy innego typu eventach. Udostępniamy nasze beczki z winem oraz sprzętem do nalewania, dzięki którym można stworzyć oryginalny bar z prawdziwym włoskim alkoholem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takiej usługi – skontaktuj się z nami.

Jak beczkowanie wpływa na smak wina?

Wina z butelki i wina z beczki mają zupełnie inny smak, co wynika z faktu, iż drewno w beczce wchodzi w reakcję z trunkiem i wzbogaca alkohol o swoje naturalne aromaty. W zależności od gatunku tego drewna może to być słodka wanilia, orzeźwiająca mięta czy wyrazista żywica. Jako że beczki wypala się od wewnątrz, przechowywane w kontakcie z drewnem wino nabiera też typowo słodkich aromatów, jak brązowy cukier, czekolada czy karmel, a obok nich również zapachów palonych i orzechowych, zupełnie jak w palonej kawie. Kiedy wino dojrzewa w beczkach, zachodzi w nim proces powolnego utleniania. Mówi się wtedy, że trunek oddycha. W tym procesie czerwone wino jaśnieje i szlachetnieje, a wino białe ciemnieje. Utlenianie sprawia również, że obecne w trunku garbniki ulegają polimeryzacji, a to prowadzi do nabierania łagodniejszego smaku. Jednocześnie garbniki z drewna przedostają się też do wina, co prowadzi do złagodzenia naturalnej goryczy winogron. Wino beczkowane powinno więc smakować tym, którzy od tego trunku oczekują przede wszystkim lekkiego, przyjemnego smaku.

Zachęcamy do odwiedzin naszego sklepu w Białymstoku w celu nabycia prawdziwego włoskiego wina. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą pozostałą ofertą produktów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.